Новини світу. 6 березня. Правляча в Єгипті Вища рада збройних сил закликала громадян здати секретні документи, що потрапили до них під час недавніх погромів в управліннях служби державної безпеки, а також не публікувати отримані дані в ЗМІ.

Військові єгипту через Facebook закликають громадян не поширювати секретну інформацію

“Ці документи містять імена і справи, розкриття яких становить загрозу безпеці держави і громадян”, – говориться в повідомленні на офіційній сторінці ради в мережі Facebook.

У різних містах Єгипту з минулого четверга по сьогоднішній день тривають напади на відділення держбезпеки на тлі чуток про спроби офіцерів знищити її архіви. Демонстранти зуміли заволодіти деякими документами держбезпеки. Як стверджують ЗМІ, в цих документах, зокрема, містяться відомості, що проливають світло на останні події в Єгипті.

Засекречені дані служби державної безпеки вже почали поширюватися в інтернеті.

Влада Єгипту вже пообіцяла докорінну реформу служби, діяльність якої за часів правління Хосні Мубарака викликала багато нарікань у єгипетських громадян. За свідченнями єгипетських громадян, співробітники служби держбезпеки користувалися великими повноваженнями, які дозволяли їм контролювати життя населення. Найчастіше саме вони давали дозвіл або забороняли виїзд закордон, втручалися в ділові і навіть особисті відносини громадян. Крім того, люди могли місяцями перебувати у в’язницях держбезпеки без пред’явлення їм жодних звинувачень.

Після народного повстання та наступного зречення від влади президента Мубарака демонстранти вимагали розформувати службу державної безпеки як один з елементів колишнього режиму.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.