Новини України. 1 березня. Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат України Арсеній Яценюк закликав депутатів усіх фракцій Верховної Ради поставити свої підписи під резолюцією недовіри Кабінету міністрів.

Арсеній Яценюк
Яценюк хоче послати уряд у відставку

«Я закликаю всіх депутатів підписати постанову про відповідальність Кабінету міністрів. Кожен, хто її не підпише, несе персональну відповідальність за те, що відбувається в країні», – заявив Арсеній Яценюк, виступаючи 1 березня з парламентської трибуни.

Він заявив, що країні вистачило року, аби зрозуміти: цей уряд не в змозі проводити реформи, пповідомляє прес-служба «Фронту Змін».

«Протягом року цей уряд навіть не спромігся подати до парламенту програму своєї діяльності. Прем’єр-міністр Азаров офіційно повідомив про те, що Державної програми соціально-економічного розвитку на 2011 рік у цього уряду немає. Вони не знають, що робити. Всі владні реформи перетворилися на високі ціни, тарифи, підвищення пенсійного віку, безробіття, 12,5 мільйонів українців за межею бідності і 5 мільйонів які не мають грошей навіть на те, щоб купити їжу», – підкреслив лідер .

Він навів кілька цифр, які демонструють стан країни: «Минулого року зовнішній державний борг України зріс на 40%, і сьогодні кожен українець, навіть немовля, винен кредиторам майже $1200».

За офіційною статистикою, ціни виросли на 10%, додав Арсеній Яценюк. Але «статистика життя» свідчить: деякі харчові продукти подорожчали в кілька разів.

«Україна отримала начебто знижку на газ в обмін на українську територію і державність. Великобританія не здавала свою територію, але ціна на газ там $191. Україна ж минулого року купувала російський газ по $250, а цьогоріч буде платити до $300, адже чинний уряд не спромігся змінити газову формулу. Він бере кредити в США, щоб віддавати їх російському «Газпрому», – підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, офіційне і приховане безробіття сягає 2 мільйонів українців, реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності скоротилася на 60%.

«Боротьба з корупцією перетворилася на боротьбу за корупцію: хто її очолить і наскільки сильною вона буде. Вітаю владу. Ви виграли цю війну», – підкреслив лідер «Фронту Змін».

Адмінреформа, за його словами, призвела до збільшення кількості міністерств і центральних органів виконавчої влади з 49 до 72. У цьому році на 5 млрд грн збільшилися витрати на владу, підкреслив Арсеній Яценюк.

«Час розкидати каміння обіцянок і декларацій минув. Настав час збирати каміння. Україна потерпає. І президент, і Кабінет міністрів несуть персональну відповідальність за те, що відбувається в країні», – заявив він.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк ініціював розгляд у Верховній Раді резолюції недовіри Кабінету міністрів. Проект постанови парламенту «Про відповідальність Кабінету Міністрів України» Арсеній Яценюк надіслав лідерам усіх парламентських фракцій. Згідно зі статтею 87 Конституції України, статтею 13 Закону «Про Кабінет міністрів України» та статті 231 Регламенту Верховної Ради, для ініціювання розгляду питання про відповідальність уряду та прийняття резолюції недовіри Кабміну парламенту потрібно зібрати не менш ніж 150 підписів народних депутатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.