Новини світу. 13 березня. Японія. Існує загроза вибуху водню на третьому енергоблоці японській АЕС “Фукусіма-1”, яка серйозно постраждала від руйнівного землетрусу.

Фукусіма-1, АЕС
На АЕС Фукусіма може статися ще один вибух - влада

Проте вибух не повинен пошкодити оболонку ядерного реактора, який вже автоматично зупинився. Про це заявив на прес-конференції в Токіо генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано.

“Ми виходимо з того, що водень може збиратися в будівлі третього енергоблоку – так само, як це вже відбувалося на першому енергоблоці АЕС, – сказав кабінету генсек, одягнений у синю робочу робу з нагоди надзвичайної ситуації.- Я розумію, що створюю вам занепокоєння , але існує загроза вибуху”.

“Проте вибух, – підкреслив Едано, -. Не зруйнує захисну оболонку реактора Вона його витримає У разі вибуху також підніметься рівень радіації в районі станції Однак це не становитиме загрози здоров’ю населення ..”.

На АЕС “Фукусіма-1” в 240 км на північ від Токіо в результаті землетрусу вийшли з ладу системи охолодження трьох з шести ядерних реакторів. На енергоблоці номер один в суботу відбулося часткове спікання палива. Там також стався вибух водню, який зруйнував зовнішню стіну будинку і його дах. Однак реактор не постраждав. Зараз у нього закачують воду з борною кислотою для пониження температури. На третьому енергоблоці АЕС. Також стравлюють в атмосферу пар із зони реактора для пониження там тиску.

“Повного спікання палива, т.зв. мелтдауна, на третьому блоці бути не може”, – підкреслив генсек кабінету міністрів. За його словами, в районі АЕС “Фукусіма” у неділю в один з моментів рівень радіації піднімався до 1557,5 мікрозіверта на годину. Це перевищує норму, яку людина може отримати протягом року. Зараз, за ​​інформацією Едано, рівень радіації там впав до 184,1 мікрозіверта на годину.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.