Новини економіки. 30 березня. Незважаючи на катастрофічні наслідки землетрусу, японський уряд не відмовляється від донорського внеску в чорнобильський фонд “Укриття”.

ЧАЕС
Японія і надалі підтримуватиме чорнобильські проекти в Україні

Про це повідомив посол Японії в Україні Тадаші Ідзава.

Японський уряд вже кілька років поспіль виділяє гроші на допомогу школам, дитсадкам, які знаходяться на території п’яти найбільш постраждалих від Чорнобильської аварії українських областей. Крім цього, Японія фінансує створення в Україні системи інформування та раннього оповіщення населення про ядерну небезпеку, підтримує територіальні громади поблизу чорнобильської зони.

“Наша позиція залишається незмінною, ми маємо намір і надалі допомагати Україні здійснювати ці проекти. Співпраця триватиме. Поки Японія надавала допомогу в односторонньому порядку. Тепер сподіваюся, що з Україною ми будемо обмінюватися досвідом подолання наслідків техногенних катастроф”, – сказав посол.

Дипломат додав, що, незважаючи на складні часи, які зараз переживає його країна, японські інвестори продовжать розпочаті в Україні проекти. Серед іншого йдеться й про фінансування будівництва нового терміналу в аеропорту “Бориспіль”. До нових проектів інвестори з Японії ставляться обережно.

“Зараз вони приглядаються до них, аби бути впевненими в прозорості ведення бізнесу в Україні”, – зауважив Тадаші Ідзава.

У свою чергу віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Хорст Райхенбах підкреслив, що Японія не відмовляється зробити додатковий донорський внесок до Чорнобильського фонду “Укриття” для зведення нової безпечної споруди над зруйнованим четвертим блоком Чорнобильської АЕС.

“Невідомою, однак, залишається конкретна сума, яку Японія збирається внести на київській конференції щодо Чорнобиля у квітні. Але це ж стосується й інших країн. Після подій у Японії вони аналізують ситуацію, обмірковують і приймають конкретні рішення пізніше”, – сказав Райхенбах.

Нагадаємо, що Японія внесла до Чорнобильського фонду “Укриття” 45,7 мільйона євро. За оцінками ЄБРР, додаткова потреба у завершенні будівництва нового “саркофага” на ЧАЕС становить 740 мільйонів євро.

За матеріалами Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.