Новини України. 21 березня. Президент України Віктор Янукович не виключає можливість продажу частини НАК «Нафтогаз України».

нак нафтогаз україна
Янукович не проти продати "Нафтогаз" якщо потрібно

Говорячи про енергетичну стратегію розвитку України на засіданні керівної ради комітету з економічних реформ у понеділок, 21 березня, президент зазначив, що цей документ має включати комплекс заходів для надійного забезпечення споживачів природним газом і продуктами нафтопереробки.

«Для отримання цього результату нам необхідно залучити кошти на зовнішніх і внутрішніх ринках для забезпечення фінансової стабілізації НАК “Нафтогаз України” і реалізації інвестиційних проектів компанії, створити на її базі прозору та ефективну вертикально інтегровану компанію. Якщо для цього необхідно поступитися частиною компанії і продати на міжнародних біржах певну частину акцій, на це треба йти», – сказав він.

При цьому глава держави підкреслив, що для оздоровлення фінансової ситуації компанії не можна «тільки вести розмови».

Окрім того, Віктор Янукович нагадав, що з 1999 року по даний час заборгованість підприємств ЖКГ перед НАК «Нафтогаз України» склала 13 млрд грн, з яких 4 млрд – тільки цього року.

Говорячи про програму енергетичної стратегії розвитку України, Янукович також зазначив, що це, зокрема, зміна ціноутворення на вуглеводні, скасування перехресного субсидування, відмова від обов’язкового продажу газу власного виробництва за регульованими цінами, забезпечення можливості для споживача реалізувати своє право на вільний вибір постачальника ресурсів, залучення приватних інвесторів у галузь, доступ до газотранспортних і газорозподільних мереж, диверсифікація імпортних постачальників.

Звертаючись до учасників засідання, глава держави наголосив на необхідності розробки плану із забезпечення нафтопереробних заводів необхідними обсягами сировини, зокрема за рахунок використання в аверсному режимі нафтопроводу «Одеса – Броди». Янукович сказав, що цей план треба подати на його розгляд найближчим часом.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» закінчив 2010 рік зі збитками 21,4 млрд грн, — найбільшими з моменту створення компанії.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.