Новини України. 17 березня. Президент України Віктор Янукович ініціює створення централізованої електронної бібліотеки, де була б зібрана вся інформація про Україну.

Віктор Янукович
Янукович хоче створити повномасщтавбну електронну бібліотеку

Про це він заявив сьогодні в ході засідання Громадської гуманітарного ради.

Янукович зазначив, що сьогодні інформацію люди шукають не в книгах і бібліотеках, а в Інтернеті.

“Вже сьогодні на різних електронних ресурсах є досить багато інформації про Україну, її історію, культуру, географію та сучасності. Але проблема в тому, що ця інформація розпорошена, несистемна і дуже часто її вкрай складно знайти. Тому давайте створимо ресурс, на якому в відкритому доступі буде представлено все найважливіше, що створено на нашій землі протягом століть”, – цитує президента ЛІГАБізнесІнформ.

На думку глави держави, на цьому ресурсі має бути все, що за останні 20 років вироблялося науковими інститутами, театрами, видавництвами, студіями звукозапису Україні.

“Давайте відкриємо людям те, що зберігається в запасних фондах музеїв. Одним словом, все те, що створено митцями”, – підкреслив він.

Віктор Янукович зазначив, що такий ресурс повинен стати початком руху по створенню “культурної матриці”, яка дозволить побачити і дізнатися справжню Україну.

“Я кажу про створення в Україні повномасштабної електронної бібліотеки, і я вже сьогодні даю доручення в якомога більш стислі терміни внести пропозиції щодо розвитку такого руху і створення інфраструктури, яка забезпечила б розвиток електронної бібліотеки”, – сказав він.

На думку Януковича, ця ініціатива буде підтримана багатьма людьми в Україні. Глава держави також підкреслив, що таким чином культурний продукт Україні стане набагато більш доступним для всіх громадян.

Крім того, він зазначив, що для того, щоб надмірно не бюрократизувати процес створення бібліотеки і не вбити таким чином ініціативу, її необхідно розвивати як громадянську ініціативу, яка є державною за значенням, а не за статусом. Окремо Президент наголосив, що для цього необхідно буде відкрити бібліотеки і архіви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.