Новини України. 3 березня. Київ. Росія вважає, що можлива участь України в Митному союзі Єдиного економічного простору не суперечить створенню зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Ігор Шувалов
Ігор Шувалов радить Україні як ліпше вступити в ЄС

Про це сказав перший заступник голови уряду Росії Ігор Шувалов на спільному з першим віце-прем’єр-міністром, міністром економічного розвитку й торгівлі Андрієм Клюєвим брифінгу, передають Українські Новини.

“Ми зважаємо на те, що ці формати один одному не суперечать, а можлива участь України в Митному союзі могла б навіть на певному етапі прискорити створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом“, – сказав Шувалов.

Він зазначив, що в ході переговорів з українськими колегами російська сторона проінформувала про переваги Митного союзу ЄЕП.

При цьому він додав, що учасники Митного союзу ЄЕП також прагнуть до укладання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС на взаємовигідних умовах.

У свою чергу, Клюєв розповів про переговорний процес із ЄС про зону вільної торгівлі.

“Учора ми провели консультацію в Брюсселі з Єврокомісією щодо створення зони вільної торгівлі… Ми по певних питаннях досягли непоганих успіхів, і зараз ми домовилися про те, що ми ведемо в режимі онлайн консультації до кінця квітня, для того щоб перейти до чергового 16 раунду переговорного процесу”, – сказав він.

Він зазначив, що в ході переговорів з російською стороною обговорювалося питання про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.

Клюєв позитивно оцінив переговори з російськими колегами.

Як повідомлялося, Рада вирішила провести 11 травня парламентські слухання про стан і перспективи розвитку економічних відносин з Європейським Союзом і Митним союзом у рамках Єдиного Економічного Простору.

Україна вирішила брати як спостерігач участь у переговорах між Росією, Білоруссю й Казахстаном щодо формування митного союзу в рамках ЄЕП.

Президент Віктор Янукович допускає вступ України в митний союз у рамках ЄЕП при дотриманні всіх необхідних внутрішньодержавних процедур.

Європейський комісар із розширення Європейського Союзу й політики сусідства Штефан Фюле вважає несумісним створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, до чого прагне Україна, і участь української держави в митному союзі в рамках ЄЕП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.