Новини політики. 20 березня. Президент України Віктор Янукович наголошує, що зусилля усіх причетних до ситуації в Лівії сторін мають бути зосереджені на захисті цивільного населення.

Янукович хоче миру для Лівії

Про це йдеться в заяві президента щодо ситуації в Лівії.

Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим”, – зазначає президент.

Янукович нагадав, що резолюції Ради Безпеки ООН є обов’язковими до виконання всіма державами-членами організації, тому Україна неухильно виконуватиме їх положення.

“При цьому ми особливо відзначаємо положення резолюції 1973 (2011) щодо неприпустимості будь-якої форми іноземної окупації території Лівії“, – підкреслив Янукович.

Він назвав принципово важливим те, що в даній ситуації мають бути збережені всі можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення, а також зазначив, що Україна готова надавати таку допомогу.

Янукович також повідомив, що Україна підтримує постійний контакт з урядами інших держав, в тому числі тими, що беруть участь у розпочатій військовій операції.

Як повідомлялося, у суботу ввечері французькі ВПС розпочали військову операцію проти сил лівійського лідера Муамара Каддафі.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.