Новини світу. 29 березня. Влада Японії не підтверджує потрапляння в море радіоактивної води з енергоблоків аварійної японській АЕС “Фукусіма-1”, повідомляє у вівторок агентство Кіодо з посиланням на Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA).

Фукусіма-1
Забруднена вода з Фукусіми в океан не потрапила - влада Японії

Блоки АЕС розташовані приблизно в 50-70 метрах від узбережжя Тихого океану.

Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано у вівторок на прес-конференції визнав факт часткового розплавлення паливних збірок на другому реакторі.

Раніше в понеділок компанія-оператор АЕС TEPCO повідомила про виявлення плутонію в грунті в п’яти місцях на території АЕС. Однак, за словами фахівців, концентрація речовини не відрізняється від тієї, яка була зафіксована в ході попередніх аналізів грунту, і не представляє загрози для здоров’я людей.

Представники NISA відзначили, що виявлення плутонію в грунті може свідчити про певне пошкодження паливних збірок. Проби грунту були взяті з 21 по 22 березня в п’яти місцях на території АЕС “Фукусіма-1”. Експерти вважають, що пошкодження паливних збірок відбулося ще кілька днів тому. Ступінь концентрації плутонію в грунті не уточнюється.

Прем’єр-міністр Наото Кан, говорячи про можливе закриття АЕС, заявив, що подібне рішення прийметься після завершення ліквідації наслідків аварії.

“Висока вірогідність того, що після стабілізації ситуації та консультацій з експертами таке рішення буде прийнято”, – заявив Кан.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.