Новини світу. 7 березня. Колишній прем’єр-міністр Лівії Джадалла Азуз аль-Тахлі, що займав свою посаду в 1980-і роки, в ефірі національного телебачення закликав почати переговори між Муаммаром Каддафі та представниками лівійської опозиції.

Лівія
Влада Лівії пропонує демонстрантам переговори

Він попросив повстанців піти на переговори, щоб завершити ворожнечу і кровопролиття, ставши на шлях миру і діалогу.

Однак учасники руху опору поки не поспішають починати спілкування з Тріполі. Говорячи про можливість переговорів з Каддафі, представники опозиції вказують лише на одну можливу тему зустрічі – обговорення відходу глави джамахірії у відставку. Разом з тим, демонстранти відзначають глибоку повагу до персони Дж.Аль-Тахлі, проте вказують на неможливість будь-якого іншого компромісу.

Урядові війська Лівії зуміли відбити у повстанців місто Бін-Джавад, розташоване всього в 50 кілометрах від порту Рас-Лануф, за який вже досить довго тривають бої між прихильниками і противниками режиму Муаммара Каддафі.

Під контролем революціонерів знаходяться декілька міст у східній частині Лівії – зокрема, Рас-Лануф і друге за величиною місто північноафриканської держави Бенгазі. Крім того, їм на деякий час вдалося взяти міста Місрата і Ез-Завія, які розташовані на захід від столиці країни Тріполі. Напередодні, 6 березня, ці населені пункти знову перейшли під контроль військ Муаммара Каддафі.

За даними міжнародних організацій, в зіткненнях між супротивниками Муаммара Каддафі з військовими загинули до 6 тис. осіб.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.