Новини світу. 9 лютого. Прийняття Радою Безпеки ООН рішення про оголошення повітряного простору над Лівією безпольотною зоною буде розглядатися урядом країни як оголошення війни.

Тріполі аеропорт
Лівія називає війною закритя повітряного простору над країною

Про це заявили в МЗС Лівії.

Тим часом прихильники опозиції закликають ООН прискорити ухвалення рішення про оголошення повітряного простору Лівії безпольотною зоною.

За введення повної заборони польотів над Лівією виступають США і Велика Британія. Діяти Вашингтон і Лондон згодні через Радбез ООН.

“Ми б воліли, щоб ситуація вирішилася мирним шляхом і Каддафі пішов. В іншому випадку ми будемо працювати з міжнародним співтовариством. Рішення має прийняти ООН, а не Сполучені Штати. До цих пір ООН це зробити не вдалося”, – заявила держсекретар США Хілларі Клінтон.

Ситуація в Лівії залишається напруженою. Напередодні Національна рада в Бенгазі, що виконує роль опозиційного уряду, висловила Каддафі ультиматум, зажадавши від нього протягом трьох днів припинити військові дії проти прихильників опозиції і відмовитися від влади в країні.

У відповідь Каддафі у телевізійній промові заявив, що урядові сили Лівії борються зі збройними угрупованнями, які діють під впливом терористичної мережі “Аль-Каїда”. Лідер Джамахірії назвав ці “заблудлі і божевільні угруповання” головними винуватцями насильства в країні.

Напередодні сили, вірні Каддафі, зробили спроби захопити міста Рас-Лануф і Ез-Завія, які знаходяться під контролем опозиції. Місто Ез-Завія обстріляли артилерією, а потім на штурм пішли танки. Після вчорашнього обстрілу в місті повідомляють про численні жертви серед населення. Однак, за даними телеканалу Sky News, центр міста залишився під контролем опозиції. Рас-Лануф, в якому знаходиться один з найбільших нафтових терміналів Лівії обстріляли з повітря.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.