Новини економіки. 25 березня. Чиновники найвищого рангу зможуть бойкотувати публікацію інформації про доходи за минулий рік.

Янукович не буде звітувати про свої доходи

У цьому році Президент, прем’єр та інші чиновники отримали унікальну можливість не публікувати інформацію про свої доходи і своє майно за минулий рік.

Як пише газета “Дело”, це сталося внаслідок законодавчого вакууму.

Оскільки попередній закон про протидію корупції скасували, а новий ще не прийняли.

Попередній закон вимагав від чиновників не лише декларувати свої доходи, а й публікувати інформацію про них у державних ЗМІ.

У той же час, новий законопроект, який депутати тільки збираються приймати, встановлює жорсткі тимчасові рамки для публікації інформації про доходи.

А саме – максимум 30 днів з моменту подачі декларацій про доходи.

Як відомо декларація про доходи подається до податкової до 1 квітня.

Таким чином, багато високопоставлених чиновників, які подали декларації на самому початку року, вже пропустили встановлюваний новим законом термін для публікації цих відомостей в ЗМІ.

Але закон зворотної сили не має і відповідальність за неопубліковану інформацію ніхто нести не буде, а значить, поспішати нести свою фінансову звітність в друковані органи чиновникам немає сенсу.

У парламентському комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю підтверджують, що у чиновників у 2011 році є можливість не публікувати відомості про свої доходи.

Так, представник комітету депутат від БЮТ Юрій Прокопчук впевнений, що ситуація, що склалася вигідна, в першу чергу, нинішній владі.

“Можливість не публікувати дані про особистий добробут за 2010 рік дозволить їм у майбутньому уникнути питань, звідки взялися такі доходи за рік роботи”, – говорить депутат.

Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про протидію корупції. Кілька статей законно відправили на третє читання.

Джерело Точка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.