Новини політики. 22 березня. Якби вибори президента України відбувалися у березні 2011 року, 26% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Віктора Януковича, 20,3% – за Юлію Тимошенко, 11,2% – за Арсенія Яценюка.

Президент стрімко втрачає довіру населення

Такі результати дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.

Водночас, 6,4% опитаних підтримали б Сергія Тігіпка, 4,2% – Олега Тягнибока, 3,5% – Петра Симоненка.

По 2,8% голосів набрали б Віталій Кличко та Анатолій Гриценко, 1,7% – Віктор Ющенко, 1,2% – Володимир Литвин.

Інших кандидатів підтримали б 2,6% виборців, не підтримали б жодного (“проти всіх”) – 8,8%, не визначились з вибором – 8,5% респондентів.

Варто зауважити, що згідно з результатами дослідження, активність щодо виборів президента України традиційно вища за парламентські вибори: якби вибори президента України відбувалися у березні – 32% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 37% скоріше взяли б у них участь.

Разом з тим, аналіз нинішнього та попередніх опитувань засвідчив, що продовжується падіння підтримки Януковича – з 32% у грудні минулого року до 26% у березні цього року. Від президентських виборів Янукович втратив до третини прихильників або близько 10% рейтингу, а якщо порівнювати з піком підтримки, який фіксувався у березні-червні 2010 року – майже половину або близько 20% рейтингу. Найбільших втрат нинішній глава держави зазнав у центрі, на півночі, а також на півдні України.

Порівняно з груднем минулого року позиції Тимошенко майже не змінились – її підтримують близько 20% виборців.

Незначне зростання продемонстрував Яценюк – з 8% у грудні минулого року до 11% у березні цього року.

Водночас рейтинг Тігіпка стрімко падає: у березні – червні минулого року підтримка цього чиновника становила близько 13%, у жовтні – 10%, у грудні – 8%, у березні цього року – 6%.

Слід зазначити, що соціологічна група “Рейтинг” проводила дослідження серед населення України віком від 18 років і старше. З 4 по 14 березня 2011 року було опитано 2000 респондентів.

Джерело Газета. уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.