Новини світу. 5 березня. Британські військові привели в стан підвищеної бойової готовності підрозділ Королівського полку Шотландії у зв’язку з заворушеннями в Лівії.

армія Великобританія
Великобританія готує військовий підрозділ в Лівію

Третій батальйон полку Black Watch може відправитися в найкоротші терміни, якщо ситуація в Лівії погіршиться і буде потрібно дислокація військових у Північну Африку, пише британська газета Daily Telegraph.

Цей підрозділ з 600 осіб повернувся з Іраку в 2009 році. Зараз батальйон розміщений на базі Форт-Джордж поблизу портового міста Інвернесс в Шотландії.

“Війська приведені в готовність про всяк випадок”, – цитує видання власне джерело.

Між тим, у міністерстві оборони відзначили, що батальйон Black Watch підготовлений для виконання гуманітарних операцій, не бойових. Звістка про підвищену готовність британського підрозділу з’явилася на тлі домовленості між членами НАТО розглянути плани щодо можливого втручання натовських сил в загострену ситуацію в Лівії.

На даний момент Великобританія готує відправку дипломатів і радників у місто Бенгазі на сході Лівії, який вважається основною базою лівійських повстанців, відзначає видання.

З 15 лютого в лівійських провінціях йдуть акції протесту з вимогою догляду Каддафі, який править країною більше 40 років. За даними міжнародних організацій, влада жорстоко пригнічують демонстрації, а у сутичках із силами безпеки та іноземними найманцями загинули до 6 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.