Новини світу. 21 березня. Економіка Японії може скоротитися через потужний землетрус і цунамі, але в уряду є кошти на боротьбу з наслідками стихії, вважає рейтингове агентство Moody’s.

Наото Кан
Японія має кошти на відновлення, але головні проблеми потрібно ще вирішити

Щоправда, на думку експертів агентства, ризики для японської економіки та її рейтингу виросли за останній тиждень.

“Якщо владі Японії не вдасться зупинити розповсюдження радіації з аварійної АЕС в Фукусімі, то може піти значний спад споживчої довіри з негативними наслідками для країни”, – наводить агентство Reuters думку старшого віце-президента Moody’s Томаса Бірна.

За його словами, якщо до всього цього додати недолік енергопостачання, який заважає повноцінному відновленню виробництва, річний ВВП країни, швидше за все, скоротиться.

“Тим не менше в уряду Японії є необхідні кошти і кредитоспроможність, щоб боротися з наслідками катастрофи, вартість якої, можливо, вдвічі перевищить вартість наслідків землетрусу в Кобе в 1995р.“, – додає Бірн.

Прогноз Moody’s щодо японської економіки в цілому залишається без змін. На думку агентства, економіка країни відновить зростання в другій половині року, багато в чому завдяки спробам її модернізації. Moody’s також очікує, що інвестори продовжать вкладати кошти в японські держоблігації.

За попередніми підрахунками, вартість збитків від землетрусу і цунамі складає $250 мільярдів. Понад 20 тис. людей вважаються загиблими або зниклими безвісти, безліч підприємств і житлових будинків залишаються без електрики, а уряд намагається запобігти ядерній катастрофі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.