Новини світу. 11 березня. На атомній електропідстанції Fukushima Daiichi (Фукусіма Дайте) в префектурі Фукусіма прогримів вибух.

Фукусіма-1
ЗМІ повідомляють про вибух на АЕС Фукусіма

Про це повідомляє японське агентство Jili. Інші місцеві ЗМІ повідомляють про сильний дим, що йде від АЕС.

Агентство з ядерної безпеки Японії повідомляє, що вибух відбувся не на реакторі, передає Reuters.

Раніше, нагадаємо, повідомлялося про можливу аварію на першому і другому реакторах цього підприємства через потужний землетрус, що стався в Японії напередодні.

Біля першого блоку АЕС Fukushima Daiichi сьогодні був виявлений Радіоактивний цезій. Цей факт свідчить про ймовірність того, що почала плавитися частина ядерного палива цього реактора, оскільки цезій є продуктом, який утворюється в ході ланцюгової ядерної реакції. Проте фахівці міністерства промисловості та економіки повідомили на екстреній прес-конференції, що витоку радіації за межі станції поки вдалося уникнути.

Частина газу, що скупчився в захисній оболонці реактора на АЕС в Фукусіма, була виведена. У результаті цього всередині реактора знизився в два рази тиск, що могло викликати руйнування оболонки і привести до витоку радіації. Проте вихід радіоактивного газу призвів до підвищення радіаційного фону навколо реактора.

У радіусі 10 км від АЕС евакуйовано більше 51 тис. жителів. У районі ядерної електростанції Daiichi оголошено надзвичайний стан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.