Новини України. 30 березня. Завдяки значному підвищенню акцизів і цін на тютюнові вироби українці почали менше курити.

Куріння, сигарета
Курити тепер дорого

В Україні другий рік діє Державна цільова соціальна програма щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року, інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

За державною програмою передбачалося у 2010 році скоротити показник поширеності куріння до 23%, проте вдалося досягнути навіть кращого результату. Як приклад, у 2008 році цей показник складав 25,6%.

Згідно з розрахунками, за минулий 2010 рік серед чоловіків старших 18 років частина курців зменшилася з 49% до 46,5%, а серед жінок — з 6,2 до 5,8%. Серед підлітків 14-17 років вона дещо зросла: з 3,6 до 4,3%.

Найвищі показники поширення шкідливої звички фіксують у Придніпровському (27,%) і Донецькому (28,%) регіонах, в інших регіонах помічають зменшення, а в Поліському, Подільському та Карпатському –  менше 20%.

Для того, щоб закріпити позитивну тенденцію до зменшення вживання тютюнових виробів, а, отже, і зменшення викликаних тютюном захворювань та смертей, заходи, передбачені Державною цільовою соціальною програмою, повинні фінансувати і виконувати в повному обсязі. Зокрема, до них належать створення телефонної лінії для осіб, які потребують допомоги в припиненні куріння, посилення контролю за звільненням робітників і громадських місць від тютюнового диму, а також прийняття Верховною Радою України законопроектів щодо заборони реклами тютюну.

Джерело dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.