Новини світу. 4 березня. Туреччина. Перша жіноча партія, яка виступає за гендерну рівність у політиці, створюється в Туреччині, прихильниці нового об’єднання вже планують брати участь у майбутніх парламентських виборах, які відбудуться цього літа.

В Туреччині з'явилася партія невдоволених жінок

Нове об’єднання отримає назву “Партія жінок”.

“Як політична партія, ми цікавимося усіма проблемами, що зачіпають інтереси країни, в той же час ми хочемо довести до керівництва держави погляд на них жінок”, – цитує в п’ятницю главу оргкомітету телекомпанія CNN-Turk.

Як мінімум два незалежних кандидати від партії планується висунути на майбутніх парламентських виборах, що відбудуться 12 червня в Туреччині, повідомила керівник партійного оргкомітету Бена Язган. Робота зі створення першої турецької жіночої партії, додала вона, триває вже рік.

“Ми не є феміністською партією, ми – партія рівності”, – продовжила вона, зазначивши, що одне з основних гасел жіночої партії – забезпечення рівності статей в Туреччині у всіх сферах життя, в тому числі в політиці.

За даними громадської організації на підтримку кандидатів з числа жінок та їх підготовки (Кадер), що оголосила напередодні міжнародного жіночого дня 8 березня про проведення кампанії “275 жінок – у парламент”, частка жінок у законодавчих зборах Туреччини становить всього 9% в порівнянні з 40 % в європейських країнах. У турецькому меджлісі, що нараховує 550 місць, засідають всього 48 жінок.

В організації зазначили, що Туреччина свого часу стала першою країною в Європі, яка узаконила рівноправ’я статей, однак за 88 років республіканського режиму так і не забезпечила його на практиці.

“Девізи нашої кампанії: рівне представництво (у парламенті), справжня демократія, нова конституція і 275 жінок для усунення наявних перешкод”, – сказала представниця товариства Кадер, письменниця Айше Кулін. “275 місць у парламенті для нас ідеал. Як мінімум ми повинні забезпечити представництво в ньому 100 жінок”, – зазначила вона.

За даними, які публікує газета “Радикал”, в Туреччині з населенням 75 мільйонів чоловік 19500000 жінок не зайняті у трудовій діяльності, а 3,7 мільйона не вміють читати і писати. Всього в Туреччині налічується 36,6 мільйона жінок.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.