Новини економіки. 10 березня. Рейтинг Forbes в черговий раз нагадав, що в світі зростає число не тільки багатих, а й бідних. Таку думку в четвер висловив секретар московської організації есерів Олександр Агєєв.

Коли одні жирують, а інші бідують - це призводить до повстань

У новому рейтингу найбагатших жителів планети, складеному журналом Forbes, 79 офіційних мільярдерів проживають у Москві.

Всього в цьому списку виявився 101 росіянин, у той час як у минулому році в рейтингу Forbes їх було 62. Сукупні статки столичних мільярдерів експерти оцінюють в 375 млрд доларів – це 29% стану європейських мільярдерів і 87% стану вітчизняних мільярдерів.

За даними Росстату, близько 30% доходів Росії отримують сьогодні 10% найбагатших, а на частку 10% найбільш бідних припадає лише 1,9% сумарних доходів.

«Москва – це місто соціальних контрастів, а Росія – країн контрастів соціальних. На тлі успіхів російських мільярдерів у рейтингу Forbes гостро відчувається зростання соціальної напруги в нашому суспільстві. Коли в країні стає більше багатих, не треба забувати про те, що в той же час у нас стрімко зростає кількість бідних. І не просто бідних, а тих, хто живе на межі бідності», – сказав Агєєв.

За його словами, в Росії, наприклад, два роки не було індексації зарплат бюджетників.

«Ту мізерну надбавку на 6,5%, яку передбачили у федеральному бюджеті з червня, з’їло підвищення ставок страхових внесків та інфляція, адже тільки тарифи на комунальні послуги та ЖКГ виросли в середньому на 15% з початку нинішнього року», – зазначив есер.

Ще більш різко успіхи російських мільярдерів коментує лідер «Лівого фронту» Сергій Удальцов:

«Ці дані свідчать про жахливу несправедливость суспільства, економіки і взагалі системи організації влади, коли для всіх абсолютно очевидно, що 90 з гаком відсотків населення живе вкрай бідно: хтось за межею бідності, хтосьна її грані,  хтось трохи вище цієї межі бідності.

У цілому це дуже небагатий рівень. І при цьому вузька група людей – менше 1% населення – володіє величезними ресурсами, багатствами, обсягами нерухомості. Це такі жахливі диспропорції. Звичайно, вони говорять про те, що неминучий у перспективі соціальний вибух».

Він каже, що революція до сих пір не трапилася тільки тому, що народ вміє терпіти.

«Найпотворніше, що всі ці мільярдери багатіли в кризу – за рахунок подальшого зубожіння народу. Це говорить про те, що великий бізнес абсолютно не готовий до нормальних партнерських відносин з громадянами, справедливої системи розподілу, і продовжує хижу політику. Це однозначно веде до соціального вибуху», – зазначає політик.

На його думку, ситуацію треба кардинально змінювати і дуже терміново:

«Треба проводити серйозну податкову реформу, в першу чергу, щоб ці надприбутки відсікати і включати у федеральний і регіональний бюджети – направляти на потребу всього суспільства, а не тільки на інтереси еліти. Потрібно обмежувати апетити через податкову систему. Давно ведеться мова про введення прогресивної шкали оподаткування – на предмети розкоші і т.д. Але все це залишається словами. Влада явно не хоче цього робити, тому що сама зацікавлена у збереженні існуючого стану речей».

Удальцов вважає, що настав час звернути увагу на величезну армію чиновників, яка «розпухає з кожним роком». І всі плани по їх зменшенню ні до чого не ведуть.

Іншої думки дотримується відомий мережевий письменник, журналіст Максим Кононенко (Mr.Parker). Він вважає, що дані Forbes спеціально підігнані для того, щоб показати, що «Росія жирує й розкладається на відміну від усього іншого світу».

«Хоча, по-моєму, мільярд доларів, зароблений на торгівлі нафтою – куди більш чесний мільярд, ніж мільярд доларів, зароблений на капіталізації Facebook, – каже Кононенко. – Росія, звичайно, не виробляє майже ніякої доданої вартості. Зате ми видобуваємо більше всіх в світі нафти. І металу ми багато робимо. Це все пояснює».

Зрештою, каже Кононенко, росіяни повинні перестати злитися, заздрити, а замість цього почати заробляти:

«Чим більше в Росії мільярдерів буде, тим краще. В ідеалі – хай у Росії буде 140 млн. мільярдерів. Те, що їх кількість зростає, це як раз добре».

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.