Новини світу. 13 березня. Португалія. Багатотисячні демонстрації проти бюджетної політики уряду пройшли в суботу в ряді міст Португалії, повідомляє агентство Рейтер.

Португалія протестує

У п’ятницю уряд оголосив про додаткові скорочення витрат бюджету та зміни до порядку оподаткування. У поточному році зниження витрат планується на рівні 0,8% ВВП. Згідно зі схваленим восени 2010 року бюджетом на 2011 рік, влада Португалії планує скоротити дефіцит бюджету до 4,6% ВВП проти прогнозу на 2010 рік у розмірі 7,3%, пише РИА Новости.

Щонайменше, 200 тисяч осіб вийшли в суботу на акцію протесту в Лісабоні, ще 80 тисяч протестували в місті Порту на півночі країни, тисячі маніфестантів зібралися і в інших містах, повідомили організатори мітингів.

“Заходи жорсткої економії, про які оголосили вчора, – це просто досконала безсоромність. Ця демонстрація – початок хвилі акцій протестів”, – повідомила одна з учасниць маніфестації Жоана Мануел.

Маніфестанти також висловлювали невдоволення політикою влади у зв’язку з високим рівнем безробіття, незадовільними умовами роботи для молоді та рівнем життя в країні, який знижується.

За даними Рейтер, виступи організувала група активістів Geracao enrascada в основному за допомогою соціальних мереж в інтернеті. У своєму блозі група заперечує зв’язки з якими б то не було політичними партіями.

Згідно маніфесту організаторів демонстрацій, група виступає за спільні дії всіх, хто несе відповідальність за ситуацію, в країні ситуацію – від політиків і роботодавців до самих активістів, і прагне “до якнайшвидших змін в дійсності”, яка стала неприйнятною”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.