Новини світу. 8 березня. Компетентні органи гессенського міста Оффенбах видали офіційний дозвіл на право носіння зброї небезпечному ісламісту, за яким кілька років стежили німецькі спецслужби.

Потенційний терорист вільно придбав зброю в Німеччині

Громадянин Німеччини турецького походження Аднан Ф. виявляв надмірну активність на ісламістських інтернет-сайтах, заявляючи, що обрав шлях «глобального джихаду», чим заслужив увагу гессенських і федеральних спецслужб. Органи держбезпеки зарахували Аднана, який у міру своїх можливостей підтримував інтернет-пропаганду терористичної організації «Аль-Каїда», до реєстру «потенційно небезпечних ісламістів».

За даними Федеральної прокуратури, Ф. намагався підняти добровольців на «священну війну», а також поширював у мережі рецепти виготовлення вибухівки – студенту-хіміку такі знання були доступні. Проте спостереження спецслужб не завадило молодій людині в 2007 році записатися в Гессенський стрілецький союз і успішно пройти повний курс навчання поводження з вогнепальною зброєю. Рік членства та участі в діяльності подібного союзу дає формальне право отримати дозвіл на носіння зброї. Відповідний документ Аднан і оформив у 2008 році в оффенбахському управлінні правопорядку, після чого законно придбав в магазинах міста кілька одиниць зброї. У липні молодий чоловік купив дев’ятиміліметровий пістолет, через кілька місяців – дві рушниці.

У всіх випадках продавці, відповідно до приписів, повідомляли про покупку в компетентні органи, але відгуку виданого ісламісту дозволу на право носіння зброї не було. Втім, у жовтні 2009 року 25-річний Аднан був затриманий після придбання матеріалів для виготовлення вибухівки і поміщений під варту. Студент досі сидить у камері попереднього ув’язнення однієї з гессенських в’язниць, а місцеві органи розбираються, за чиїм недогляд ісламістам вдалося законно обзавестися зброєю, і перекладають один на одного відповідальність за те, що трапилося.

Громадськість дізналася про озброєння оффенбахского ісламіста тільки тепер і задається питанням: скільки ще непримиренних ненависників західних культурних цінностей проходить навчання в німецьких стрілецьких союзах і законно купує зброю у німецьких же збройних крамницях при потуранні місцевих органів влади. Відповіді на це питання, схоже, немає і не буде навіть у спецслужб Федеративної Республіки.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.