Новини економіки. 22 березня. Івано-Франківськ. Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення про підвищення плати за харчування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах.

За харчування в садочках доведеться платити більше

Зокрема, на 29%, або на 1,8 грн, – з 6,20 грн до 8 грн для дітей віком від трьох до семи років та на 31,25%, або на 1,25 грн, – з 4 грн до 5,25 грн для дітей від одного до трьох років за один день. Про це повідомили в міському відділі освіти.

“Повноцінне здорове харчування – це основне, що повинно бути у дошкільних навчальних закладах. Із врахуванням значного росту цін на продукти, спричиненого урядом Азарова, постало питання про необхідність збільшення ціни на харчування у дитячих садках і для того, аби не зменшувати необхідний раціон вітамінів і поживних речовин дітям. Тобто якщо, умовно кажучи, дитині потрібна норма масла 20 грамів, то за попередньою ціною вона могла отримати лише 12. Крім цього, таке підвищення є не настільки суттєвим, аби нехтувати здоров’ям дітей”, – пояснив депутат Івано-Франківської міської ради Віталій Голутяк.

Директор загальноосвітньої школи-садка І-го ступеня №7 Марія Ільків позитивно оцінила збільшення оплати на харчування у дошкільних навчальних закладах.

“Я підтримую і вітаю таку ініціативу міської ради. Ми чекали цього, адже 8-10 годин діти проводять у дитсадках і повинні належним чином харчуватися. А правильне, раціональне харчування вимагає відповідного набору продуктів, які останнім часом значно подорожчали. Погодьтеся, харчувати дітей на таку мізерну суму – це замах на їхнє здоров’я”, – резюмувала вона.

Міська рада звільнила від плати за харчування дітей пільгових категорій, а плата за харчування для дітей із багатодітних сімей становить 50% від затвердженої суми.

В Івано-Франківську батьки платять лише половину суми, необхідної для харчування дітей у дошкільних закладах, а 50% виділяє з цією метою міський бюджет.

Зазначимо, в Івано-Франківську діє 27 дошкільних навчальних закладів, які відвідують понад 7 тис. дітей.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.