Новини України. 31 березня. Харків. Систему радіаційного контролю “Янтар” урочисто відкрили 31 березня в Харківському аеропорту.

В харківському аеропорту встановили захист від радіації

Система дозволяє виявляти наявність радіаційного випромінювання, що фонить від багажу і всіх пасажирів, які прилітають в аеропорт або відлітають з нього.

За словами начальника Харківського прикордонного загону Віктора Мельниченка, система фіксує наявність радіації, що фонить від пасажира або його багажу. Якщо сигнал радіації спрацює, прикордонники доглядають пасажира та його багаж більш уважно і спеціальними приладами фіксують рівень цієї радіації.

За словами Мельниченка, в Харківській області працюють лише три таких системи: дві інших розміщені в пунктах пропуску “Гоптівка” і “Плетневка“. За час роботи систем в області серйозних витоків радіоактивних матеріалів не було, хоча майже кожен день система спрацьовує на невеликий радіаційний фон, який може йти від граніту, порцеляни й навіть людини, яка пройшла хіміотерапію.

Вартість системи в Харківському аеропорту – 1 млн. 800 тис. грн., Всього на всі три системи в Харківській обл. було витрачено близько 20 млн. грн. Гроші на встановлення систем радіаційного контролю надало Міністерство енергетики США за національною програмою “Друга лінія захисту”. За словами в.о. керівника цієї програми Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США Елі Меламеда, ця програма працює в Україні з 2005 р. і розрахована до 2015 р. На грошові кошти за цією програмою в Україні вже встановили 27 систем радіаційного захисту в аеропортах та пунктах пропуску, всього планують встановити 70 таких систем. Системи, в основному, російського виробництва.

Меламед зазначила, що США фінансує цей проект для того, щоб посилити контроль над переміщенням радіоактивних матеріалів і не допустити їх витоку, зокрема, з України, де таких матеріалів залишилося чимало.

Джерело Статус Кво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.