Новини України. 9 березня. Народний депутат від “БЮТ-Батьківщина” Степан Курпіль пропонує парламенту дозволити суду призначати компенсацію моральних збитків, заподіяних посадовій особі, у разі усвідомленого поширення засобом масової інформації недостовірної інформації про неї.

Степан Курпіль
Степан Курпіль радить визначити моральну компенсацію за дезінформацію в ЗМІ

Про це сказано в законопроекті №8201, зареєстрованому в Раді 3 березня.

Відповідні зміни депутат пропонує внести в закон “Про інформацію” з метою приведення норм закону у відповідність до Конвенції про захист прав людини й основних свобод.

Відповідно до законопроекту, суд вправі призначити компенсацію моральних (немайнових) збитків, заподіяних посадовій особі тільки в тому разі, якщо журналіст і/або посадова особа ЗМІ усвідомлювали невірогідність інформації й передбачали її суспільно небезпечні наслідки.

Крім того, депутат пропонує встановити, що документом, що засвідчує професійну приналежність журналіста є посвідчення, видане ЗМІ або всеукраїнським професійним творчим об’єднанням журналістів.

Законопроектом також пропонується виключити положення про випадки, не застережені цим законом, у яких працівникові ЗМІ забороняється збирати інформацію в районах стихійних лих, катастроф, у місцях аварій, масових безладів, воєнних дій.

Як повідомлялося, 13 січня Рада заборонила суб’єктам владних повноважень вимагати в судовому порядку відшкодування моральних (немайнових) збитків за недостовірну інформацію.

Джерело Українські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.