Новини світу. 4 березня. США. Колишній в’язень тюрми Гуантанамо Мурат Курнац стверджує, що ув’язнених там використовують для медичних експериментів, повідомляють німецькі ЗМІ.

За словами Курнаца, громадянина Німеччини німецького походження, лікарі в примусовому порядку видавали ув’язненим таблетки і робили уколи.

Вчені випробовують ліки на в'язнях; може воно й правильно?

“Вони говорили, що це від малярії. Від ліків я відчував себе стомленим або мене кидало в піт і ставало важко дихати”, – розповів він. – Спочатку я відмовлявся, але тоді вони прислали в камеру групу швидкого реагування, щоб зв’язати мене”.

Курнац також повідомив, що ув’язнені не отримували необхідного лікування: “Протягом двох років я страждав від зубного болю, але не отримав ні знеболюючого, ні лікування”.

Крім того, за твердженням Курнаца, в їжу ув’язнених теж додавалися якісь речовини: наприклад, на дні кухлів з молоком був темний осад.

Курнац провів в Гуантанамо чотири роки за підозрою в зв’язках з “Аль-Каїдою“. Однак його вина не була доведена.

Твердження Курнуца збігаються з результатами незалежних розслідувань американської прокуратури та правозахисної організації Truthout. У результаті розслідування було встановлено, що в’язні Гуантанамо отримували високі дози ліків без медичної необхідності.

Є свідчення, що ув’язнених використовували для випробування нових ліків.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.