Новини світу. 28 березня. Німеччина. Вперше після Голокосту, жінка посвячена в рабини приступила до виконання своїх обов’язків в Ольденбурзі (Німеччина).

Аліна Трейгер
Аліна Трейгер посвячена в рабини у Німеччині

32-річна уродженка Полтави Аліна Трейгер (Alina Treiger) пройшла навчання в коледжі імені Абрахама Гейгера (Abraham Geiger) у Потсдамі, який дотримується ліберального напряму іудаїзму.

Вона отримала призначення в єврейській громаді Ольденбурга і Дельменхорста. До складу цих громад входить близько 500 осіб, в основному вихідців з колишнього Радянського Союзу.

Першою жінкою-рабином у Німеччині стала в 1935 році Регіна Йонас (Regina Jonas). Щоправда, вона отримала посвяту лише в приватному порядку. У 1942 році Йонас депортували в Освенцім, де двома роками пізніше її вбили.

15 років тому єврейською реформістською громадою Ольденбурга вже керувала жінка-рабин Беа Вілер, але вона пройшла посвяту не в Німеччині, а в Швейцарії.

Новий рабин заявила, що збирається активно залучати молодь до відвідин синагоги, використовуючи для цього зокрема музичні молитви з використанням джазу, року та репу.

Нагадаємо, що ортодоксальні євреї виступають проти посвячення жінок в рабини.

Джерело Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.