Новини України. 30 березня. Прихильників президентської форми правління в Україні стає дедалі менше.

Віктор Янукович
Виборці зрозуміли, що президент не може впоратися з зубожінням в країні - експерт

Водночас, зростає кількість тих, хто не може визначитися стосовно оптимального державного устрої для країни, повідомляє Німецька хвиля.

Якщо ще на початку 2010 року 26% українців підтримували президентську форму правління у державі, то вже нині таких прихильників поменшало на 10%, наголошується в дослідженні, проведеному соціологічною групою «Рейтинг».

За даними соціологів, найбільше симпатій президентська форма правління втратила на сході та півночі країни. Утім, спад зафіксовано в усіх регіонах без винятку.

Водночас, дослідження показало, що зростає кількість громадян, які не можуть визначитися з оптимальною моделлю державного устрою. Рік тому таких було 16% – нині їх майже на 10% більше. Найбільше невизначених, майже третина, – на Донбасі, Сході та Півдні країни.

Цифри зі зменшення прихильників президентської форми правління в Україні є дещо несподіваними, зауважив в інтерв’ю виданню політолог Ігор Балинський, адже українцям притаманне тяжіння до президентської влади.

«Очікування і запити на сильну президентську вертикаль правління в Україні завжди були, і посилилися вони після конфлікту Ющенка та Тимошенко», – зазначив Балинський.

Змінам настроям серед українців, на думку політолога, є два пояснення. По-перше, виборець побачив, що президент не може собі дати раду і припинити соціально-економічне зубожіння, навіть маючи всі важелі впливу в державі. Інша причина, «українець бачить і може оцінити позитивну динаміку розвитку в інших країнах, в яких немає чіткої президентської вертикалі».

Балинський вважає, що цей показник напряму залежить від соціально-економічної ситуації в країні. Чверть невизначених з формою правління – це справді значна цифра, каже політолог. Це люди, які побачили неефективність двох форм влади, які вже були в Україні: президентсько-парламентська та парламентсько-президентська. І тепер вони задумалися, а чи здатна країна запровадити іншу модель, зауважує експерт. Він не виключає, що цей відсоток може ще зростати.

Згідно з іншими даними дослідження, 30% з двох тисяч опитаних українців схиляються до президентсько-парламентської форми, 21 відсоток до парламентсько-президентської і 4% підтримують диктатуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.