Новини України. 9 березня. Світовий конгрес українців (СКУ) закликає органи влади не закривати школи з українською мовою навчання.

Світовий конгрес українців
Світовий конгрес українців просить владу не закривати українські школи

Світовий конгрес українців висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з загрозою закриття у Луганській та Донецькій областях низки навчальних закладів з українською мовою навчання, зокрема українських шкіл №77 і №44 у Макіївці, №19 — у селищі міського типу Гірник, №3 — у Лисичанську, №15 — у Красному Лучі, №111 та Українського гуманітарного колегіуму в Донецьку, про що є інформація в українській пресі”, — сказано в документі.

В CКУ відзначають, що, “мотивуючи свої дії так званою оптимізацією шкільної мережі, нестачею фінансування і неукомплектованістю відповідних шкіл учнями, владні структури України планують закрити українські школи в Луганській і Донецькій областях. Це позбавить школярів права навчатися державною мовою”.

Світовий конгрес українців закликає владні структури України припинити нищівний курс щодо україномовної освіти в Луганській та Донецькій областях і діяти згідно зі ст. 10 Конституції України, в якій передбачено, що державною мовою в Україні є українська і що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”, – зазначив президент СКУ Євген Чолій.

Нагадаємо, що в середу, 2 березня, Дмитро Табачник заявив про необхідність закриття 10% шкіл, в яких навчається дуже мало учнів. Міністр пропонує підвозити дітей до інших навчальних закладів за допомогою шкільних автобусів.

Зовсім недавно у Донецьку батьки та учні української школи N136 відстояли свій навчальний заклад перед “реформами” Табачника.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.