Новини України. 29 березня. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що майже 1,5 тисячі українців у Японії не просять про евакуацію додому.

МЗС України
МЗС України запевняє, що наші громадяни не просять про допомогу

Про це повідомив прес-секретар відомства Олександр Дікусаров.

«На сьогоднішній день у нас немає звернень громадян України в посольство з проханням про евакуацію. Якщо такі звернення з’являться, вони будуть відпрацьовуватися», – сказав він.

Крім того, він зазначив: «У цілому ми оцінюємо соціальну ситуацію як більш-менш стабільну, яка не викликає стурбованості, в тому числі наших громадян, які там перебувають».

Дікусаров зазначив, що в Японії перебуває близько 1,5 тис. українців. Він також нагадав, що з цієї країни евакуювали 190 громадян України.

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан вважає, що на аварійній АЕС «Фукусіма-1» зберігається «непередбачувана ситуація», що вимагає від уряду максимального напруження сил.

Французькі вчені заявили, що радіоактивне забруднення від аварійної атомної станції «Фукусіма-1» поширюється «далеко за периметр 30-кілометрової зони». Стало відомо, що концентрація радіоактивного йоду в морській воді на відстані 30 метрів від п’ятого та шостого реакторів АЕС «Фукусіма-1» в 1,15 тис. разів перевищує норму.

Перед цим на другому енергоблоці аварійної станції підвищився рівень радіації, причиною чому стало часткове розплавлення паливних збірок. У неділю рівень радіації у воді другого реактора АЕС перевищив норму в 100 тис. разів. Тим часом рівень радіації на 40% перевищив середньорічну норму в селищі Наміе, що знаходиться за межами 30-кілометрової зони відчуження від японської аварійної атомної станції.

Джерело focus.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.