Новини України. 17 березня. “Ми дуже мало знаємо про владику Святослава (Шевчука). Не знаємо, якою він бачить місію Церкви. Лише знаємо, що єпископи, які його обирали, виходили з якихось його духовних, організаційних здібностей”.

Святослав Шевчук

Про це заявив УНН голова Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

Він зазначив, що від особи глави Церкви залежить дуже багато, тому що церква – це не демократична установа, де домінує колегіальний принцип ухвалення рішень.

“Ми, наприклад, не знаємо, якою була б Українська греко-католицька церква, якби нею понад 40 років не керував митрополит Андрей Шептицький“, – зазначив Єленський.

За його словами, треба взяти до уваги вік нового глави УГКЦ. Навіть якщо він так само, як і блаженніший Любомир Гузар, захоче піти у відставку в 75 чи 77 років, то він керуватиме церквою до середини 21 століття.

“Відбудуться величезні зміни в суспільстві, величезні зміни в геополітичному просторі. Очевидно, величезні зміни відбудуться в християнському світі, і Церква постане перед такими викликами, про які ми тепер не маємо уявлення. На всі ці виклики вимушений буде відповідати саме цей глава Церкви”, – наголосив Єленський.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.