Новини України. 2 березня. Майже 100% українських школярів у віці від 14 до 16 років щодня вживають алкоголь і палять – в жодній європейській країні не палять і не п’ють в таких кількостях.

В Україні процвітає дитячий алкоголізм

У результаті багато українських чоловіків часто не доживають і до пенсійного віку, пише SPIEGEL ONLINE. Тим не менше, люди, які намагаються боротися із згубними пристрастями нації, не знаходять підтримки у влади. Наприклад, Костянтин Красовський мріє про те, що міністерство охорони здоров’я України перетворить державу на країну “некурців”. Однак його ідея не має широкої підтримки навіть серед населення – на інтернет-форумах Красовського звинуватили в спробах зруйнувати українську культуру, зауважує німецьке видання.

“Ніхто не може заборонити мені курити”, – каже продавець невеликого магазину комп’ютерної техніки, який кілька разів в день виходить з колегою на перекур.

“Без сигарети неможливо розслабитися”, – підтримує його друг.

Паління в громадських місцях і деяких ресторанах в Україні заборонено, крім того, діє досить жорстка заборона на рекламу алкогольної продукції. Але всього цього недостатньо для зміни менталітету, наголошують ЗМІ. Опитування, проведене в місті Вінниця, видання називає прикладом, де висвічуються безнадійність боротьби проти цього зла. Майже 100% школярів у віці від 14 до 16 років щодня вживають алкоголь і палять.

Викладач Ірина Руденко називає буденним фактом те, що частина її учнів приходить на уроки п’яними. Скрізь в країні продаються міцні алкогольні напої, а пиво вважається цілком повсякденним напоєм.

Згідно з офіційними статистичними даними за 2008 рік, близько 30% чоловіків в Україні стають алкоголіками у віці 25-30 років. Крім того, ніде в Європі ціна на алкоголь і тютюн не є настільки низькою, як в Україні, відзначає видання. Нагадаємо, Україна займає друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включно з алкогольним психозом) у всьому Європейському регіоні ВООЗ та поступається першістю лише Естонії.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.