Новини України. 28 березня. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вважає, що баланси українських банків як і раніше обтяжені великим обсягом проблемних кредитів, а процес «розчищення» портфелів за рахунок стягнення коштів за кредитами і списань йде повільно.

Fitch Ratings
Fitch Ratings

Про це йдеться в повідомленні прес-служби рейтингового агентства.

В той же час, відзначає Fitch, спостерігаються ознаки стабілізації якості активів. На підставі управлінської звітності банків, які рейтингує агенством, сукупний рівень проблемних кредитів (з простроченням більше 90 днів) і реструктуризованих кредитів становив 56% на кінець 2010-го, а частка проблемних кредитів підвищилася з 18% до 21% в 2 півріччі 2010.

При цьому Fitch відзначає, що рівні проблемних і реструктуризованих кредитів значно різняться від банку до банку, в порівнянні з вказаними середніми значеннями, і можуть бути більш важливими у банках поза рейтингом.

На думку Fitch, двома основними завданнями для українських банків в 2011 році, як і в раніше, будуть управління проблемами з якістю активів та проведення нового кредитування. Їх здійснення має підтримуватися зростанням ВВП (Fitch прогнозує зростання в 4,5% в 2011 році і в 4,8% в 2012 у порівнянні з 5% у 2010-му) і триваючою рекапіталізацією банків. У той же час на просуванні вперед негативно позначаються поки слабкі позиції багатьох фактичних і потенційних позичальників. Крім того, обмежена доступність довгострокового фондування в гривнях і вже суттєвий рівень левереджа в економіці стримують зростання кредитування.

За оцінками Fitch, 106 млрд. грн. «влиті» в 2008-2010 рр.. додаткового капіталу сприяли поліпшенню загальної здібності банківського сектора абсорбувати втрати по кредитах, однак цей показник все ще істотно варіюється від банку до банку з урахуванням різних рівнів рекапіталізації і знецінення кредитів. Крім того, значна невизначеність щодо остаточних втрат за кредитами, як для банківської системи, так і для окремих банків, ускладнює оцінку необхідності в рекапіталізації.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.