Новини світу. 6 березня. Українська діаспора в Aвстралії висловлює глибоку стурбованість з приводу численних порушень прав і свобод в Україні за перший рік президентства Віктора Януковича.

Януковича просять взяти правильний курс

Про це йдеться в заяві Cоюзу Українських Організацій Австралії, яку розповсюдила прес-служба “Народної самооборони”.

“З першого дня на посаді глави держави В.Янукович порушив чинне законодавство, в тому числі й Конституцію й президентську присягу перед усім народом. Почавши від розширення власних повноважень, він став здійснювати новий курс політики, який різко відходив від політичних здобутків попередніх національних урядів”, – ідеться в заяві.

“Підписані в Харкові сумнівні угоди щодо продовження на десятиліття перебування Чорноморського флоту Росії на території України були нашвидкуруч ратифіковані голосами проросійської більшості у парламенті. Президент різко призупинив політику наближення України до стандартів свободи й безпеки в Європі, заявивши про його небажання стати членом НАТО й обравши незрозумілу доктрину “позаблоковості” України. Цими кроками він серйозно обмежив суверенітет держави і завдав великої шкоди національним інтересам України, зокрема стосовно безпеки країни”, – вважають українці Австралії.

Громада вимагає від Президента та уряду дотримуватися Конституції України, захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України та обороняти права та свободи усіх українців як у своїй державі, так і за її межами.

Крім того, вони вимагають, “щоб влада шанувала право опозиції на самоорганізацію, та відмовилася від репресій опозиційних політиків”.

Діаспора також закликає Януковича “забезпечити свободу думки, слова і пересування в Україні, припинити силуваний курс на поновну русифікацію та радянізацію системи освіти”.

Джерело ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.