Новини економіки. 27 березня. “У співпраці з Міжнародним валютним фондом є проблема виконання Україною своїх зобов’язань. Ідеться про пенсійну реформу, про темпи й порядок перегляду таких показників, як плата за комунальні послуги, електроенергію та газ”, – так відповів на запитання, чи зможе Україна прожити без кредитів МВФ, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Міжнародний валютний фонд

На його думку, потрібно говорити не стільки про те, чи зможемо ми прожити без кредитів МВФ, скільки про те, як будемо вирішувати ті проблеми, які не залежать від факту співпраці.

“Якщо подивитися на фіскальні позиції України, то, з одного боку, ми маємо проблеми, пов’язані з державним бюджетом. З іншого боку, країна поки що більш-менш ефективно залучала кошти МВФ шляхом випуску облігацій державної позики. У нас є певний золотовалютний резерв, який не може використовуватися на бюджетну підтримку, але ці гроші є, і вони можуть працювати”, – відзначив Бураковський.

Він переконаний, що сьогодні без кредитів МВФ Україна не загине і економічного колапсу не буде. Проте, незалежно від подальшої співпраці з МВФ, Україна отримала відповідні кошти, які потрібно повертати, зазначив експерт, і додав, що тут виникає питання, чи зможемо ми повернути ці кошти без змін і без відповідного ставлення з боку МВФ.

На думку Бураковського, кошти МВФ є гарним сигналом у плані підтримки української економіки для інших міжнародних фінансовий інституцій, зокрема Європейського банку реконструкції і розвитку, Світового Банку, Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив, що Україна може відмовитися від наступного траншу кредиту МВФ, але це буде невигідно.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.