Новини України. 30 березня. Журналістський рух “Стоп цензурі!” опублікували звернення до Президента України Віктора Януковича.

Журналісти висунули вимоги до Януковича

“Враховуючи те, що ви призначили собі прес-секретаря з числа членів руху “Стоп цензурі!”, ми впевнені, що ви поділяєте принципи і цінності нашого руху. Отже, просимо вас якомога швидше звернути увагу на ситуацію в інформаційній сфері та здійснити наступні кроки”, – сказано в заяві, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Зокрема, журналісти просять сприяти прозорості влади в Україні, відновивши практику відкритих щоквартальних прес-конференцій, а також ввести ротацію в журналістському пулі, щоб висвітлювати закордонні візити могли представники різних ЗМІ, а не тільки лояльних до влади.

Крім того, журналісти просять сприяти реформуванню ЗМІ та забезпечити створення системи суспільного мовлення, а також розробити і внести законопроект “Про прозорість медіавласності”.

Журналісти також вимагають провести нараду з представниками силових структур із заслуховуванням звіту про злочини проти журналістів, а також публічно оприлюднити свою позицію з приводу диспаритету висвітлення телеканалами діяльності влади та опозиції на користь влади.

Активісти руху просять дати публічну оцінку ситуації з Нацрадою і навколо телеканалів ТВІ, “5 канал”, ТРК “Чорноморська” і затримці оголошення повторного конкурсу на частоти, яких були позбавлені ці телеканали, а також ініціювати обговорення цих проблем у рамках Громадської ради із залученням представників руху та незалежних експертів.

Журналісти також просять главу держави призначити члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за президентською квотою кандидатуру, яку висуне громадськість і підтримає рух “Стоп цензурі!”, А також просять гарантувати дотримання медійного законодавства у сфері повноважень редакційних рад у засобах масової інформації.

Крім того, активісти руху просять Президента Віктора Януковича виконати обіцянку, дану майже рік тому, і показати журналістам свій маєток у Межигір’ї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.