Новини України. 3 березня. Голову правління “Коаліції учасників помаранчевої революції” Сергія Мельниченка обвинувачують у створенні злочинної групи, члени якої ушкодили держмайно на Майдані Незалежності під час акцій підприємців.

Сергій Мельниченко
Міліція "шиє" серйозну справу Сергію Мельниченку

ГУ МВС у Києві висунуло обвинувачення Мельниченку в середу, 2 березня, пише “Комерсант-Україна”.

Йому інкримінується створення злочинної групи, яка під час акцій протесту підприємців наприкінці минулого року завдала шкоди державі в розмірі понад 200 тис. грн. Раніше Мельниченко проходив у подібній справі як один із підозрюваних.

У постанові про притягнення його як обвинувачуваного, як пише видання, стверджується, що “Мельниченко, будучи головою “Коаліції учасників помаранчевої революції”, організував групові дії, пов’язані з проведенням 22 листопада 2010 року Дня свободи й акцій протесту проти ухваленого Верховною Радою Податкового кодексу“.

“З вечора 21 листопада 2010 року й до 3 грудня 2010, реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на ушкодження чужого майна на майдані Незалежності, за попередньою змовою з Федчуком Р.Е., Ахтирським О.С., Мандичем А.В, Гаркавенком І.О., Заплаткіним О.В. і Грузиновим В.М. установив для учасників акції військові намети в кількості 8 штук, у процесі установки яких у шви між гранітним покриттям були забиті металеві кути в кількості 132 штук довжиною 50-60 см”, – говориться у документі.

Таким чином, на думку слідства, Мельниченко “завдав матеріальної шкоди територіальній громаді міста Києва й шляхо-експлуатаційному управлінню (ШЕУ) з ремонту й утримування доріг і споруд на них Шевченківського району шкоди у розмірі 212 292 грн”.

Крім того, Мельниченко обвинувачується в тому, що під його керівництвом зазначені особи ушкодили металеву огорожу на Майдані, завдавши цим шкоди комунальному майну міста на суму 2711 грн.

Один зі згаданих у документі учасників акції протесту, член громадської цивільної кампанії “Спільна справа” Олег Ахтирський назвав обвинувачення “маячнею”.

“Усі пам’ятають, що на Майдані все робилося абсолютно спонтанно, і керувати чимсь там було складно. Більше того, я бачив протоколи допиту свідків у цій справі й хочу сказати, що людей, які свідчили проти нас, я не знаю”, – заявив він

Сам Мельниченко також вважає обвинувачення абсурдними.

“Мене переслідують, бо я “помаранчевий” за переконаннями і становлю реальну небезпеку для нинішньої злочинної влади, оскільки КУПР – це справжня вулична опозиція. Інакше як політичними репресіями те, що відбувається, я назвати не можу”, – заявив Мельниченко.

Обвинувачення Мельниченку пред’явлене за ст. 28 КК (“скоєння злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою чи злочинною організацією”) і ст. 194 КК (“навмисне знищення чи ушкодження чужого майна, яке завдало збитку у великих розмірах”), що передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення свободи на строк до 15 років.

За матеріалами УП

Comments

  1. Интересно, как просчитывался размер ущерба. Если забить в покрытие 132 штуки штырей. Сколько плиток они заденут(. допустим,4 шт, может 8,но это уже потолок)Затем, сколько стоит м2 такой плитки изначально, минус её износ.Также какой размер этой плитки, чтобы узнать повреждённую площадь и плюс расходы по замене этой плитки. 132х4=528 штук.Жаль не знаю цены. То есть, это начало. Все палаточники до 22,11,2010 привлекаться не будут.А этим сразу по 15 лет.Круто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.