Новини світу. 11 березня. Голова національної розвідки США заявив, що полковник Каддафі має великі шанси перемогти повстанців і лишитися при владі.

Лівія, танк, армія
Війська Каддафі витісняють опозицію з основних міст країни

Генерал Джеймс Клаппер сказав на слуханнях у Сенаті , що війська лівійського лідера краще озброєні та натреновані, повідомляє BBC.

Міністри оборони деяких країн НАТО тим часом чинять спротив ідеї встановлення над Лівією зони, забороненої для польотів.

Міністри країн Перської затоки заявили, що режим полковника Каддафі втратив легітимність і закликали арабські країни вжити заходів аби зупинити кровопролиття. Нелегітимними Каддафі визнали Італія та Франція.

Кореспонденти кажуть, що війська Каддафі досягли суттєвого прогресу.

Використовуючи танки та вогонь артилерії, урядові війська атакували ключове прибережне нафтове місто Рас-Лануф, змусивши повстанців відступати. Повідомляють про сотні повстанців, які на легкових машинах та вантажівках змушені були тікати.

Один із синів полковника Каддафі Саіф аль-Іслам закликав Європу, США та НАТО не втручатся у внутрішні справи Лівії:

“Це наша країна. Ми ніколи не здамося, ми ніколи не підкоримося. Ми будемо битися тут, у Лівії, і ми помремо тут, у Лівії. Лівійський народ ніколи не вітатиме НАТО. Ми ніколи не вітатимемо американців тут. Лівія – не шмат пирога, ми – не Міккі Маус“, – заявив він.

Лідер опозиції прагне визнання США, Британії та Франції. Чоловік, якого вважають основним опозиційним лідером Лівії, Мустафа Абдул Джаліл, подякував Франції за рішення визнати його тимчасову адміністрацію законним урядом Лівії.

Він висловив надію, що всі країни наслідуватимуть приклад Франції:

“Ми сподіваємось, що поступово держави нас визнають, оскільки Каддафі націлений або правити, або вбити усіх лівійців. Ми сподіваємося, що усі країни визнають Національну раду. Найбільш корисне визнання для нас буде з боку США, Британії та Німеччини, але нам потрібна підтримка усіх країн”.

Лідер повстанців також заперечив повідомлення про те, що сили полковника Каддафі відвоювали контроль над деякими повсталими містами.

Міжнародний комітет Червоного Хреста тим часом заявив, що Лівія поринула у громадянську війну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.