Новини сівту. 10 березня. США. Губернатор Іллінойсу Пат Куїнн в середу схвалив закон, що забороняє смертну кару на території штату.

смертна кара, страта
У Іллінойсі відмінили смертну кару

Таким чином, Іллінойс став першим штатом, який скасував вищу міру покарання, з 2009 року, коли подібне рішення ухвалила влада Нью-Мексико. Рішення губернатора набуде чинності 1 липня цього року.

Хоча законодавством Іллінойсу до теперішнього часу передбачалася можливість приведення у виконання смертного вироку, на практиці цей вид покарання не застосовувався вже більше 10 років. У січні 2000 року тодішній губернатор Джордж Райан ввів мораторій на подібні вироки після того, як з’ясувалося, що до вищої міри були засуджені десятки громадян, визнаних пізніше невинними.

В даний час, смертна кара дозволена в 34 з 50 американських штатів. Основним способом позбавлення засуджених життя є введення смертельної ін’єкції. З 1977 року в США було страчено 1242 людини. Пік виконання вищої міри покарання припав на 1999 рік, коли за рішенням правосуддя були позбавлені життя 98 людей. У той же час з 1978 по 1980 роки в США не був страчений жоден ув’язнений.

У минулому році кількість виконаних смертних вироків скоротилося в порівнянні з попереднім роком на 12 відсотків – до 46, а з початку поточного року в країні були страчені вісім чоловік. Найбільше смертних вироків виконуються у штаті Техас, на другому місці – Вірджинія.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.