Новини культури. 30 березня. У Петербурзі відкривається 6-й міжнародний кінофестиваль проти расизму і ксенофобії “Відкрий очі!”.

кінофестиваль, кіно
На проблеми расизму і ксенофобії у Петербурзі відкривають у очі

Це незалежний громадський форум для дискусій та обміну думками про шляхи подолання расизму та ксенофобії в Петербурзі, Росії і у світі.

За 6 років свого існування кінофестиваль “Відкрий очі!” став помітним культурним і суспільно важливим явищем не тільки в Петербурзі, але і в інших містах Росії – в Москві, Новгороді, Петрозаводську, Вологді. Його створили в 2006 році активісти Російського Соціал-Демократичного Союзу Молоді (РСДСМ), але з тих пір фестиваль розширює свою географію – цього року його засновники вперше включили в програму документальний фільм власного виробництва: “З Таджикистану в Петербург”.

“Найголовніше – залучити молодих людей. Ми постаралися зробити все, щоб залучити якомога більше нових людей – афіші, флаєри, анонси у соціальних мережах. Ми хочемо, щоб люди прийшли на наші фільми і, можливо, залишилися на дискусію”, – розповів голова РСДСМ Євген Коновалов.

“Нерозкручений майданчик” – фонд Михайла Шемякіна, допоміг кінофестивалю, коли державні кінотеатри міста другий рік поспіль відмовилися надати свої площі.

“Фільм-відкриття фестивалю – “Росія-88” – влада не дозволяє показувати в Росії на великих екранах. Також ми плануємо до показу фільм про АнастасіюБабурову, журналістку,  вбиту разом з адвокатом Станіславом Маркеловим, – розповів Максим Іванцов, директор “Молодіжної правозахисної групи”. – Ця картина теж наробила багато галасу: її не показали на московському правозахисному фестивалі “Сталкер”, не показали в Новосибірську. Обидва ці фільми влада практично забороняє показувати на великих майданчиках.

Крім перерахованих картин, в програму кінофестивалю входять фільми “Дівчина” (режисер Андреа Стака), “Чудесне забуття” (режисер Пол Моррісон), фільм “На краю раю”, а також документальний фільм про життя робітників-мігрантів в Петербурзі. Мета кінофестивалю “Відкрий очі!”, перш за все, звернути увагу людей до проблеми ксенофобії, показати, що кожен може зробити власний внесок у зміцнення толерантного суспільства.

Джерело svobodanews.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.