Новини світу. 25 березня. Португалія. Політична криза проходить в Португалії на тлі посилення акцій протесту населення проти погіршення соціально-економічного становища.

Пртугальці зупинили залізницю

Відставка в середу прем’єр-міністра і початок консультацій щодо проведення дострокових виборів співпали зі страйками транспортного сектору.

Сьогодні 24-годинний страйк проводять працівники державної залізничної компанії “Каміньюш де Португал”. Вони протестують проти зниження зарплат, зробленого в рамках урядового плану “затягування поясів”. У результаті по всій країні не ходять поїзди. За даними профспілок, в акції протесту беруть участь 90% співробітників компанії. Не надаються навіть мінімальні послуги, які гарантуються законом.

У четвер вранці не працював столичний метрополітен. У середу вранці не ходили електрички, якими користується істотна частина працюючих у столиці жителів передмість Лісабона. Причина протестів та ж – вимога скасувати скорочення зарплат. Цей захід закладений в державному бюджеті на поточний рік, узгодженому правлячою правоцентристською Соціалістичною партією і опозиційною правою Соціал-демократичною партією.

Попереду країну очікують масові демонстрації. Профспілки почали “весняний наступ” проти політики жорсткої економії 19 березня, коли в Лісабоні пройшла маніфестація за участю щонайменше десятків тисяч чоловік. 12 березня не менше 300 тисяч чоловік зібралися на акції, скликані в дюжині міст Португалії з соціальних мереж ініціативною групою молоді. Вони протестували проти безробіття, яке досягло рекордного рівня в 11,2%, і широкого поширення тимчасового найму.

Наступна багатотисячна демонстрація запланувала в столиці на 1 квітня, а 1 травня профспілки обіцяють владі вивести на вулиці рекордну кількість незадоволених громадян. До того часу країна, швидше за все, буде готуватися до дострокових виборів, а управляти нею буде “технічний уряд”, тобто обмежений у правах нинішній кабінет міністрів Соцпартії.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.