Новини України. 5 березня. Ціну в $1,3 млрд за “Укртелеком” складно визнати об’єктивною, йдеться в статті “Дзеркало тижня. Україна”.

укртелеком
Держава могла значно дорожче продати "Укртелеком"

Зрозуміти вагу $1,31 млрд. можна в порівнянні. Державну телекомунікаційну компанію Грузії було продано всього за $5 млн. Причина: необхідність швидкого залучення інвесторів у напівзруйновану галузь, швидкий доступ до передових технологій, необхідність погашення боргів, які держава не мала можливості виплатити, відсутність необхідної нормативної бази. Протилежний приклад. Телекомунікаційна компанія TDS у Данії, країні з населенням 5,5 млн. осіб, у 2005 році була приватизована за $14 млрд.

Зрозуміло, таку суму бюджет крихітної країни отримав тільки в результаті системної підготовки до приватизації з боку держави. Права та обов’язки інвестора чітко виписані і підлягають публічному контролю, пише автор.

Він вказує, що “Укртелеком” володіє у престижних центральних районах Києва, принаймні, сімома великими багатоповерховими адміністративними комплексами загальною площею в десятки тисяч квадратних метрів. Володіє десятками гектарів землі по всій країні, сотнями об’єктів нерухомості. На балансі значаться 24 бази відпочинку під Києвом, Одесою, у найбільш ласих для девелоперів місцях.

Автор статті нагадує про приблизний оборот ринку зв’язку в Україні за підсумками 2010 року. Попри всі кризи, послуги зв’язку продовжують бурхливе зростання: за прогнозами, зростання ринку на 10—20% збережеться як мінімум на найближче десятиліття. “Укртелеком” на цьому ринку займає ключове становище.

“Так, стаціонарні лінії зв’язку, 89% яких контролює “Укртелеком”, – це сегмент, який втратив перспективу. Так, “Укртелеком” не володіє своєю мережею мобільного зв’язку. Але комунікації майбутнього будуватимуться на основі Інтернету. І тут “Укртелеком” має у своєму розпорядженні унікальні можливості. Це – магістральні канали зв’язку, які пролягають під усіма містами та більшістю населених пунктів України. Тисячі кілометрів цих магістралей пролягають під землею, і всередині в них начинка – пучок кабелів, якими відбувається передача даних. Широкосмуговий доступ до Інтернету через станції мобільного оператора на порядок поступається можливостям передачі даних оптоволоконним кабелем. Мине чимало років, і телебачення, телефонія, державні послуги, платіжні системи, бізнес-процесинг — усе це буде зав’язано більшою мірою на оптоволоконну мережу. Той, хто контролює цю мережу, диктує правила гри на ринку зв’язку”, – підсумовує автор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.