Новини здоров’я. 16 березня. Експерти зібрали інформацію і вирахували, за який час цукор, сигарети, кофеїн, сіль і багато іншого завдають шкоди тілу.

Куріння - це мінет власникам тютюнових компаній

Так, тютюновий дим запускає небезпечний механізм в тілі всього за три секунди, констатує професор Роберт Уест, керівник досліджень впливу тютюну в Британському центрі раку. За його словами, диму потрібно всього кілька секунд, щоб потрапити в легені, змушуючи серце перевантажуватися і підвищувати кров’яний тиск.

Також дим провокує подразнення і запалення дихальних шляхів. А першу затяжку і початок генетичних змін відокремлюють всього 15 хвилин. До мозку нікотин добирається за сім секунд, вивільняючи гормон допамін, що дає відчуття полегшення і лежить в основі тютюнової залежності.

Крім диму і нікотину, сигарети містить смертельний окис вуглецю – газ, не має кольору і запаху. У сигаретному димі спостерігається концентрація, що перевищує більш ніж у 600 разів безпечні показники. Даний газ призводить до зниження концентрації кисню в крові. У норму тіло приходить лише після шести годин після однієї сигарети.

Наступний пункт – цукор. На думку Урсули Аренс з Британської дієтологічної асоціації, даний продукт починає впливати ще до того, як людина його проковтне. Цукор провокує збільшення числа бактерій на зубах. Ті, у свою чергу, руйнують емаль. Баланс відновиться протягом години за рахунок роботи слини.

Не треба забувати й той факт, що цукор дає моментальне зростання рівня глюкози в крові. А це фактор ризику діабету 2 типу. Цукор підвищує рівень інсуліну, який гальмує експресію гормонів росту. У результаті виходить, що імунна система пригнічена. Так, 20 чайних ложок цукру знижують на 40% здатність білих кров’яних клітин поглинати бактерії. Ефект зберігається 5:00 мінімум.

Алкоголю потрібно всього шість хвилин, щоб завдати шкоди мозку, встановили німецькі дослідники.

Відносно солі – вона знижує пластичність артерій за 30 хвилин. Потім, сіль утримує в тілі до двох літрів води, збільшуючи навантаження на серце і серцево-судинну систему. А ось кофеїну теж потрібно пів години, щоб погіршити кровотік.

Насичені ж жири, що часто зустрічаються в печиві, сирі, кексах, порушують роботу системи, що відповідає за згортання крові. Менш ніж за годину жири збільшують ризик утворення тромбу, що загрожує серцевим нападом або інсультом, повідомляє Цензор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.