Огляд преси. 2 березня. Посол США в Києві дуже пишався картою світу, на якій країни були зображені відповідно до рейтингу організації Freedom House, пишуть у своїй статті, викладеній на сайті The New York Times, два колишніх американських посла в Україні – Стівен Пайфер та Уільям Тейлор.

Віктор Янукович

“Відвідувачі чітко бачили, що Україна має рейтинг єдиної вільної країни серед пострадянських держав”, – відзначають вони (так в оригіналі. Неясно, чи вважають посли “вільними” або “пострадянськими” країни Балтії. – Прим. Ред.).

Проте сьогодні Freedom House вважає Україну всього лише частково вільною. “Президенту Януковичу, що завершує свій перший рік на посаді, слід глибоко задуматися про те, що це означає для завдання, які він так часто ставить, – завдання інтегрувати його країну до Європи“, – пишуть автори.

З часів “помаранчевої революції” в Україні відбулося півдюжини виборів. Міжнародні спостерігачі розцінили всі ці вибори як в цілому вільні та справедливі. Але вибори в жовтні 2010 року “були широко засуджені як вибори з порушеннями”, говориться в статті. “Ще один тривожний знак – видима спроба прокуратури атакувати колишніх членів кабінету Юлії Тимошенко“, – пишуть автори.

За припущеннями авторів, істина “лежить десь посередині між картиною, яку малюють нинішні українські дипломати, і версією внутрішньоукраїнських критиків Януковича“. Але, мабуть, у Європі та США складається враження, що Україна відвернулася від демократії європейського типу, і це несе серйозні наслідки для зовнішньої політики Києва.

“І при Ющенку, і при Януковичі Україна прагне до повної інтеграції до Європи, в тому числі до вступу в ЄС в майбутньому”, – пояснюють автори. ЄС і США вважали, що з часом усе це досяжно. Однак тепер, на думку Пайфера та Тейлора, дії адміністрації Януковича на внутрішньополітичній арені – перешкода для вступу в ЄС та європейській інтеграції. “Поки європейці будуть спостерігати, як Київ переходить до більш авторитарної моделі правління, їм буде набагато легше ігнорувати бажання України інтегруватися”, – говориться в статті.

“Європейським та американським офіційним особам слід роз’яснити Януковичу – відкритим текстом, щоб нюанси не розумілися перекручено – що політика його адміністрації виглядає як регрес демократії”, а також що цей курс розчарує доброзичливців у всьому світі і відштовхне Європу, рекомендують автори.

Джерело The New York Times

Freedom House

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.