Огляд преси. 1 березня. Німецька Tageszeitung публікує інтерв’ю з юристом і правознавцем Каєм Амбосом, яке повністю присвячене юридичній оцінці нинішнього становища в Лівії.

Муаммар Каддафі
Каддафі судитимуть кілька років

Згідно з постановою Ради безпеки ООН перевіркою ситуації в цій країні має зайнятися Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Його основне завдання – виявити і засудити злочини проти людяності.

Як вважає Амбос, суд приверне до своєї роботи осіб, що говорять арабською. Якщо можливо, “слідчі будуть працювати на місцях”. Також передбачається “опитати біженців, журналістів та інших свідків, дати оцінку письмовим джерелам”. Підсумком слідчих дій може стати пред’явлення звинувачення і міжнародний ордер на арешт.

Досліджуватися будуть лише події, починаючи з 15 лютого – дії режиму Каддафі як реакція на масові протести, продовжує експерт. Оскільки Міжнародний суд займається лише певними злочинами – це, наприклад, геноцид і військові злочини – то головним чинником виявляться злочини проти людяності.

Що стосується можливого покарання для Каддафі та його наближених, то вища міра, яка може бути винесена в Гаазі – це довічне ув’язнення. Однак, попереджає Амбос, через пару днів звинувачення пред’явлено не буде, мова, швидше, піде “про декілька років”. Він також сподівається, що втручання Міжнародного суду призведе до “визначеному пом’якшення” обстановки в Лівії.

За матеріалами Tageszeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.