Новини України. 13 березня. Учні 11 класу в цьому році вчитимуть іншу історію.

Табачник забув про те, що для українців із заходу небуло ВВВ

1 вересня учні 11 класів навчатимуться за новими підручниками історії, в яких буде відновлений термін “Велика вітчизняна війна”.

Про це в інтерв’ю segodnya.ua повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

За його словами, новий підручник для випускників був написаний різними авторами. І всі рукописи проходили “дуже жорстку експертизу в академії наук і в педагогічних колективах університетів”.

“На сьогоднішній день, мені здається, що ці підручники досить об’єктивні. Термін “Велика вітчизняна війна” усюди відновлено”, – сказав Табачник.

Про ОУН-УПА в нових підручниках теж буде йти мова, “але картина об’єктивна”.

“Був радянський партизанський рух, скільки там брало участь осіб, і які втрати він завдав гітлерівцям. І був націоналістичний партизанський рух, скільки в ньому брало участь осіб, і які вони завдали втрати гітлерівцям”, – сказав Табачник.

“Які втрати завдав радянським військам – про це навряд чи буде в підручнику”, – додав він.

“Світова література”

Нововведення чекають і літературу. Замість зарубіжної літератури, школярі будуть вивчати “світову”.

“На сьогоднішній день ми відмовилися від терміну “зарубіжна література” і запропонували інтегрований курс “світова література”. Провідне місце в ньому займає російська література”, – сказав Табачник.

Зарубіжна література незалежно від мови, на якому твір було написано, викладалася українською. Світова буде по максимуму “оригінальною”.

“У концепції літературної освіти передбачається максимальна кількість творів мовою оригіналу. Крім того, до 40% навчального навантаження педагогічний колектив будь-якої школи може визначати сам. І якщо школа в Сімферополі хоче в повному обсязі вивчати російську літературу мовою оригіналу – всі закони їй це дозволяють”, – пояснив міністр.

У попередніх підручниках з історії термін Велика вітчизняна війна взагалі не використовувався – тільки Друга світова війна.

Раніше Табачник викреслив з української літератури роман про Голодомор, також повідомлялося, що російську літературу можуть зробити окремим предметом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.