Новини України. 12 березня. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту ініціює введення можливості безкоштовного оформлення земельних актів для середніх і дошкільних навчальних установ.

Табачник готує революційний проект закону в освіті

Про це заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник в інтерв’ю газеті “Сегодня”.

“Міністерство зараз готує революційний проект закону й проекти рішень Кабміну… Ми хочемо, щоб місцеві органи влади безкоштовно за рахунок коштів Держкомзему й місцевого бюджету провели оформлення земельних актів на всі середні й дошкільні навчальні установи”, – повідомив міністр.

Зі слів Табачника, такий крок може допомогти вирішити проблему із закриттям шкіл, оскільки, за його даними, школи у великих містах часто закривають тому, що їм не оформляють у власність земельні ділянки.

“Для того щоб у Києві оформити земельну ділянку, потрібно за всі формальності, кадастрові плани заплатити десятки тисяч гривень за держрозцінками. Звичайно, школи, коли стоїть вибір між оплатою роботи котельні й земельної ділянки, вибирають те, що їм необхідно саме в цей момент”, – зазначає міністр.

У результаті, з його слів, місцева влада скорочує площі земельних ділянок шкіл.

Як повідомлялося, Міносвіти закликає місцеву владу погоджувати із громадськістю закриття шкіл.

За даними міністерства, в 2009 році кількість загальноосвітніх середніх шкіл скоротилася майже на 400, а в 2010 році – на 115.

За даними Державної служби статистики, станом на початок навчального року 2010/2011 в Україні налічувалося 20,3 тис. загальноосвітніх навчальних закладів.

При цьому станом на 1990/1991 в Україні налічувалося 21,8 тис. загальноосвітніх навчальних закладів, а найбільшу кількість за роки незалежності було зафіксовано станом на початок навчального року 1995/96 – 22,3 тис.

Джерело Українські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.