Новини України. 3 березня. Апеляційний суд скасував постанову районного суду щодо продовження терміну утримання під вартою журналіста Ігоря Гаркавенка, який звинувачується у пошкодженні гранітної плитки на Майдані під час мітингу проти Податкового кодексу.

Апеляційний суд Києва
Суд звільнив Гаркавенка під підписку про невиїзд

Ігор Гаркавенко, який приходив на Майдан у листопаді 2010 року в якості журналіста з метою написання репортажу, близько двох місяців перебував під вартою за звинуваченням у безглуздому нібито пошкодженні гранітної плитки, хоча під час встановлення наметів його в містечку не було взагалі” -відзначили у прес-службі ВГО “Коаліція учасників помаранчевої революції”.

Районний суд продовжив йому термін утримання під вартою ще на 2 місяці.

3 березня Апеляційний суд Києва своїм рішенням скасував ухвалу райсуду і звільнив з-під варти Ігоря Гаркавенка під підписку про невиїзд.

Нагадаємо, Ігоря Гаркавенка, як і інших затриманих учасників протесту «Майдану-2», звинуватили у пошкодженні гранітної плитки на центральній площі Києва і в завданні збитків на сотні тисяч гривень.

На засіданні суд розглянув скаргу захисту Гаркавенка на продовження утримання під вартою до чотирьох місяців.

1 березня адвокат Ігоря Гаркавенка, заявив про те, що слідство ігнорує аргументи захисту. За його словами, суди продовжують термін арешту Гаркавенку «всупереч фактам, закону і здоровому глузду».

На рішення суду вплинуло те, що у день затримання Ігор Гаркавенко вийшов перший день на роботу і те, що він має власне житло і роботу в Києві.

За три дні до суду Ігор Гаркавенко оголосив голодування, мотивуючи це тим, що втратив будь-яку надію на справедливий суд.

Справа Гаркавенка перебувала під особистим контролем омбудсмена Ніни Карпачової, її представники відвідують всі судові засідання.

Масові протести підприємців проти Податкового кодексу почалися в Україні у кінці листопада. Тоді учасники акції вимагали від президента Віктора Януковича накласти вето на прийнятий парламентом Податковий кодекс.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.