Новини світу. 23 березня. США стали першою державою, яка обмежила ввезення продуктів з Японії.

США першими відмовляються від японських продуктів

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Сполучених Штатів прийняло рішення заборонити імпорт товарів з чотирьох префектур на північному сході Країни висхідного сонця.

Саме ці регіони найбільше постраждали від радіації після того, як внаслідок руйнівного землетрусу і цунамі на АЕС “Фукусіма-1” сталася аварія. Повідомляється, що низка приватних компаній вже припинили постачання японських продуктів добровільно.

Крім молока і води, підвищений вміст радіоактивних елементів було виявлено в 11 сортах овочів, вирощуваних у регіоні. Офіційний представник кабінету міністрів Японії Юкіо Едано заявив, що японська влада має намір “роз’яснити” ситуацію із зараженими продуктами іноземним державам в надії, що ті вживуть адекватні заходи.

Відзначимо, що рівень вмісту радіоактивного цезію в овочах з префектури Фукусіма, де розташована аварійна станція, перевищує допустиму дозу в 164 рази.

Міністерство охорони здоров’я Японії розповсюдило попередження, яке закликає людей не вживати в їжу овочі, вирощені в цій префектурі. За словами фахівців, вживання по 100 г заражених овочів протягом 10 днів еквівалентне половині річної дози радіації, одержуваної людиною в нормальному середовищі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.