Новини світу. 6 березня. Білорусія. Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявляє, що США обдурили Білорусію, ввівши економічні санкції відносно білоруських підприємств.

Демократія буває різною
Олександр Лукашенко

«Чому ви порушили наші домовленості 1994 року, коли ми без всяких умов передали ядерну зброю того, кому ви хотіли?! Ви обіцяли, що ніколи не застосуєте до нас економічні санкції. Чому ви їх застосовуєте? “- Заявив Лукашенко в інтерв’ю виданню Washington Post.

«Хто вам буде після цього вірити? Ваш президент підписав цю угоду. Чому ви застосовуєте до нас економічні санкції? “- Продовжив він.

«Ні з американцями, ні з європейцями я не збираюся грати в будь-які політичні ігри. Тому що ваші політики виявилися занадто непорядними. Все, що вони обіцяли, – вони обдурили нас! Якщо ви хочете з нами співпрацювати на нормальних засадах – ми готові співпрацювати. Не хочете – обійдемося без вас», – заявив Лукашенко.

«Якщо ви зацікавлені співпрацювати, давайте будемо шукати шляхи, а не висувайте нам свою інтерпретацію демократії та умови цієї демократії. Демократія – річ універсальна. Як влада народу – ми розуміємо. А те, що ви навішали на демократію своє розуміння, і з цим трафаретом лізете в кожен будинок – це не красить американців», – сказав він.

«При тому у вас одна демократія для Росії і для Білорусі, у вас інша демократія для Європейського союзу, третя демократія для Китаю, четверта – для Ірану, Венесуели. П’ята демократія, як виявилося сьогодні, для Ізраїлю і шоста – для арабської дуги. От ваша демократія», – додав білоруський лідер.

«Ми стукаємо в усі двері, але входимо в ті двері, яку нам відкривають. Ми дуже хотіли б, припустимо, співпрацювати з США. Якби наш товарообіг був 5-10 мільярдів доларів, це було б дуже добре для нашої економіки. Коли ми постукали у двері Венесуели, Венесуела нам ці двері відкрила. Нам відкрив двері Китай, надавши 15-мільярдний кредит для розвитку економіки. Індія нам відкрила двері, всі східні, африканські, латиноамериканські країни, Бразилія, Росія і так далі», – сказав Лукашенко.

США ввели економічні санкції відносно ряду білоруських підприємств у відповідь на переслідування білоруської опозиції. Також введені візові обмеження відносно білоруських чиновників.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.