Новини політики. 8 березня. Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок вважає справу Івана Дем’янюка, якого звинувачують у скоєнні злочинів проти євреїв в роки Другої Світової війни, політичним замовленням.

Олег Тягнибок
Олег Тягнибок

“Однозначно, справа Дем’янюка є політичним замовленням. Таким чином деякі країни хочуть перекинути частину відповідальності за скоєні у роки Другої світової війни злочини на інших. У даному випадку крайньою хочуть зробити Україну“, – заявив Тягнибок після зустрічі з адвокатом Дем’янюка, Ульріхом Бушем.

“Ми не можемо бути байдужими до того, що відбувається з Іваном Дем’янюком, адже метою даного процесу однозначно є приниження України та українців у очах світової спільноти, фальсифікація української історії, за яку потім буде соромно нашим нащадкам. Кожна країни мала би відповідно реагувати на такі провокативні закиди, проте, на жаль, в Україні ми сьогодні ще не маємо відповідної реакції зі сторони влади”, – додав Тягнибок.

Нагадаємо, що 90-річного українця Івана Дем’янюка прокуратура Мюнхена звинувачує у співучасті в убивстві євреїв у концентраційних таборах Треблінка та Собібор.

“Для Івана Дем’янюка, який має вже 90 років і до того ж є хворим, перебувати під слідством дуже важко. До того ж, Дем’янюк є чи не найстарішим в’язнем у Німеччині. У мене виникає запитання: для чого Німеччина те все робить? Адже для нашої країни процес над Іваном Дем’янюком – безпрецедентний випадок. Сьогодні Німеччина застосовує цілком нове юридичне правило, вигадане спеціально для Івана Дем’янюка. Воно твердить: той, хто був присутнім у концентраційному таборі Собібор, вже є винним тільки тому, що був присутнім і вижив. Хоча це “правило” є порушенням німецької конституції”, – розповів його адвокат Ульріх Буш.

Зауважимо, що в 2009 році депутати Львівської обласної ради заявили, що вважають справу Дем’янюка міжнародною змовою з метою дискредитації українців і України в очах світової громадськості, а матеріали цієї справи сфальшовані та сфабриковані ще КДБ.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.